Tvorivé dielne s hlinou / Kultúrne poukazy Print E-mail
Image

KERAMICKÉ TVORIVÉ DIELNE S HLINOU PRE ZÁKLADNÉ A STREDNÉ ŠKOLY počas celého kalendárneho roka.
V rámci projektu KULTÚRNE POUKAZY 2014 sme pre Vás aj v tomto roku pripravili TVORIVÉ DIELNE S HLINOU, na ktorých si môžete zhotoviť svoj vlastný keramický predmet.

Ako začať pracovať s hlinou? Čo treba pri práci s hlinou dodržať? Akú hlinu a pomôcky zvoliť? Ako si poradiť s výpalom?

To sú len niektoré z otázok, na ktoré počas Tvorivých dielni s hlinou postupne získavate odpovede.  V cene workshopov sú názorné ukážky, prednáška, rôzne techniky práce s hlinou, glazovanie, materiál - hlina, glazúry, pomôcky, keramický výpal a doručenie vypálenej keramiky. Všetko za odbornej účasti keramikára.

Vyrábať sa budú hrnčeky, keramické košíčky, aromatické lapmy, svietničky. Tí, ktorí sa projektu zúčastnili po minulé roky, nadviažu na predchádzajúce skúsenosti, môžu si vytvoriť zložitejšie predmety podľa vlastného želania a fantázie, prípadne môžu pokračovať glazovaním už vyrobených výrobkov.

Ponuka platí na celý kalendárny rok 2014 pre základné školy, špeciálne školy, stredné školy a gymnáziá, prednostne v okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Stará Ľubovňa.

Využite naše kontaktné údaje a rezervujte si termín!

ANNOGALLERY, Občianske združenie, tel.: 0948 275 880, This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Workshop trvá približne 2 vyučovacie hodiny, minimálny počet účastníkov je 20. Počas dňa sa môžu na danej škole uskutočniť aj viaceré workshopy v nadväzujúcom slede. Na priestor nie sú špeciálne nároky. Bežne prebieha workshop v triede.  Lavice sa usporiadajú tak, aby sa všetkým deťom pracovalo čo najlepšie. Na lavice sa dá plátno, ktoré prinesieme a na ktorom deti budú s hlinou pracovať. Je dobré, ak deti majú nejaké pracovné oblečenie (tričko, zásteru, plášť, ...), aby sa nezašpinili.

Workshop začína teoretickou časťou, kde keramikár rozpráva o hline, o rôznych pracovných technikách, používa pritom názorné ukážky. Deti potom dostanú hlinu a vyrobia si svoj vlastný hlinený výrobok. Môžu použiť predchádzajúce návody keramikára alebo pracovať podľa svojej fantázie. V prípade záujmu je možné dopredu sa dohodnúť na vyhotovení konkrétneho predmetu podľa želania, napr. darček ku konkrétnemu výročiu, alebo udalosti. Samozrejme všetko je potrebné prispôsobiť veku a schopnostiam detí. Záleží aj na tom, či je to ich prvý kontakt s hlinou alebo už nejaké skúsenosti s hlinou majú.

Pozri Fotodokumentáciu z realizácie keramických dielní

v roku 2013

v roku 2012

archív podujatí 

 
< Prev   Next >