Opus musivum (venované múzam) 2019 Print E-mail

Image
Svetlo a sklo sú umeleckou, vzájomne sa umocňujúcou harmóniou. Týmto súladom a obojstrannými podnetmi obidvoch výtvarných prvkov bola inšpirovaná idea nášho projektu Opus musivum (venované múzam), ktorý sme pripravili pre deti a mládež s cieľom podpory výchovy k vizuálnemu umeniu.


 

„Malí umelci“ pod vedením lektorov Petra Smika a Kataríny Smikovej pracovali na tvorbe plošnej a priestorovej sklenenej mozaiky. Najskôr vyhotovili výtvarné návrhy a potom rôznofarebné kúsky skla poskladali do výsledných dielok. Pre seba vytvorili závesné mozaikové obrázky a pre školu mozaikové svietidlá.


Deti upútal atraktívny materiál, ktorý pre nich nie je bežne dostupný a s ktorým doteraz nikdy nepracovali. Očarila ich exkluzivita a mysticita farebných sklíčok, ale aj zvládnutie samotnej techniky spracovania skla. Vyskúšali si rezanie a štiepanie skla. V závere ich fascinovala hra svetla a skla, keď sklo umožnilo vyniknúť svetlu a svetlo zvýraznilo krásu použitých materiálov a výtvarných motívov.Do vzdelávacích workshopov sa v dňoch 7.-12.júna 2019 zapojilo 60 žiakov na základných školách v Sobranciach, Porúbke a Bežovciach.


 
Záverečný leták
Image

Publicita

Zemplínčan online, 14.júna 2019

https://www.facebook.com/pg/annogallery

Základná škola Komenského 6, Sobrance

Základná škola Komenského 6 - facebook


Image 
< Prev   Next >