Týždenný tvorivý ateliér Print E-mail

Image

 

Občianske združenie ANNOGALLERY organizuje pre deti, dospelých a znevýhodnené skupiny občanov tvorivé dielne a workshopy, ktoré sú zamerané na experimentovanie s rôznymi materiálmi, keramickou hlinou, sklom, vitrážou. Účastníci workshopov si môžu zhotoviť svoj vlastný keramický výrobok, sklenenú mozaiku, vitrážový šperk a ďalšie zaujímavé úžitkové a dekoračné predmety.

 

 

 Týždenný tvorivý ateliér
je realizovaný formou rôznych kreatívnych workshopov, je určený pre deti, pedagógov, školy, špeciálne školy, znevýhodnené skupiny. Program workshopov je zameraný na spoznávanie a rozvíjanie tvorivých zručností, schopností, talentu a podporu sociálnej inklúzie.

Experimentovanie s keramickou hmotou, glazovanie, dekorovanie a zdobenie keramiky
Deti si vyskúšajú prácu keramikára, experimentovanie s rôznymi keramickými materiálmi, hlinou, glazúrami. Vyskúšajú si modelovanie z voľnej ruky, ale aj točenie na hrnčiarskom kruhu, zdobenie, dekorovanie a konečnú úpravu svojich výrobkov rôznofarebnými glazúrami.

Ukážky sú z tvorivých ateliérov, ktoré boli realizované v spolupráci so Špeciálnou základnou školou Spišská Belá. Chvíľky čakania počas keramického výpalu si deti spríjemnili hrabaním lístia. Potom už prišiel moment prekvapenia a radosť z hotových keramických dielok.


Sklenená mozaika

Deti pracujú na sklenenej mozaike. Práca zahŕňala výtvarný návrh, rezanie, štiepanie, skladanie a lepenie rôznofarebného mozaikového skla do výslednej mozaiky.


Vitráž
Súčasťou kreatívneho týždenného pobytu v tvorivom ateliéri je aj experimentovanie s originál vitrážovými technikami, tiffany technikami pomocou kovovej pásky, vitrážového skla a cínu. 
< Prev   Next >