Tvorivé dielne s hlinou pre seniorov 2017 Print E-mail


Image

výzva na zapojenie sa do projektu

V mesiacoch september až november 2017 sme pripravili pre seniorov zaujímavý projekt bezplatných keramických workshopov pod názvom "Tvorivé dielne s hlinou pre seniorov 8". V tomto roku to bol už ôsmy ročník, do ktorého sa zapojilo 5 zariadení z rôznych miest Prešovského a Košického kraja, v Michalovciach Denné centrum Stráňany a Denný stacionár sv. Kláry, Denné centrum v Bajanoch, Denné centrum ZOS Anna – Mária n.o. v Sobranciach a Klub dôchodcov v Smižanoch.  

Workshopy majú vždy veľký ohlas a preto sme radi, že v nich môžeme pokračovať aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

Image

Ukážky z realizácie tvorivých dielní


Tvorivé stretnutia prebiehali za účasti lektora, keramikára Petra Smika. S každou skupinou sa umelec stretol viackrát. Najskôr seniori modelovali z mäkkej hliny rôzne výrobky, ktoré potom zdobili a glazovali. Zakaždým výrobky putovali do keramickej pece, aby sa vypálili a mohli slúžiť nielen ako ozdoba, ale napríklad také poháre aj na bežné používanie. Spod šikovných rúk seniorov tak vzišli jedinečné keramické výtvory, misy, svietniky a rôzne figúry. Veľkým lákadlom bola aj možnosť vyskúšať si prácu na hrnčiarskom kruhu.

Modelovanie z voľnej ruky a točenie na hrnčiarskom kruhuGlazovanieZariadenia, ktoré sa zúčastnili projektu:

Denný stacionár sv. Kláry, Okružná 3657, Michalovce

Denný stacionár pre seniorov Bajany, Obecný úrad, 072 54 Bajany 161

Denný stacionár Stráňany, Nad Laborcom 28, Michalovce

Klub dôchodcov pri OKC Smižany, Tatranská 80, Smižany

Denné centrum pre seniorov ZOS Anna - Mária n.o., Horňa 73, Sobrance


Mediálna odozva

Michalovčan, roč. XXVII, číslo 23, 10. nov. 2017

 
< Prev   Next >