Maľba/sklo/keramika Print E-mail

Image
Š.Dušan Baláž(maľba)/ Peter Smik (sklo) / Jozef Srna (keramika)
3. júna 2017 - 31. aug. 2017, OKC Smižany - Kaštieľ, Tatranská 105, prac. dni: 9:00 do 17:00

Vernisáž: piatok, 2. júna 2017 o 17:00Image


Dušan BALÁŽ
1950, Svit, Slovensko. Žije a tvorí v Košiciach. Pracoval ako výtvarník, grafik – animátor v Slovenskej televízii. Je členom výtvarníkov TICCE, členom združenia nezávislých výtvarníkov ARTEFAKT a Umeleckej besedy Slovenska. Desiatky samostatných a kolektívnych výstav doma i zahraničí.
Venuje sa kresbe, maľbe a grafike. Popri voľnej tvorbe sa venuje aj organizačnej činnosti pre umelcov, organizovaniu výtvarných salónov, plenérov a výstav.

Peter SMIK
1968, Poprad, Slovensko. Žije a tvorí v Hôrke pri Poprade. Desiatky samostatných a skupinových výstav doma a zahraničí.
Venuje sa keramickej plastike, komornej a monumentálnej tvorbe. Okrem keramiky sa venuje tiež tvorbe sklenených objektov, pri ktorých využíva fusing – spekanie skla a vitráž. Jedinečnosť jeho umeleckých diel približuje krásu sveta, pohľad na životné situácie, nuansy života, či kontroverznosť základných otázok bytia. 
Popri tvorbe organizuje rôzne aktivity pre umelcov, ako plenéry, rezidenčné pobyty, tvorivé tábory pre deti a množstvo workshopov a odborných kurzov.

Jozef SRNA
1957, Levoča, Slovensko. Žije a tvorí v Gánovciach pri Poprade. Venuje sa voľnej keramickej tvorbe. Keramickú plastiku, ktorá má nádych monumentálnosti a vyniká prepracovanými detailom, nezriedka kombinuje s inými materiálmi, najmä s drevom a sklom.
Je jedným zo zakladateľov a organizátorov medzinárodného umeleckého sympózia ART.4G.PARK v Gánovciach.

 

Foto z vernisáže, 2. júna 2017 o 17:00