Tvorivé dielne s hlinou / Kultúrne poukazy Print E-mail
Image

KERAMICKÉ TVORIVÉ DIELNE S HLINOU PRE ŽIAKOV A PEDAGÓGOV počas celého kalendárneho roka.
INFORMAČNÝ LETÁK zväčšiť
Image


V rámci projektu KULTÚRNE POUKAZY sme pre Vás aj v tomto roku pripravili TVORIVÉ DIELNE S HLINOU, na ktorých si môžete zhotoviť svoj vlastný keramický predmet.

Ako začať pracovať s hlinou? Čo treba pri práci s hlinou dodržať? Akú hlinu a pomôcky zvoliť? Ako si poradiť s výpalom? 

To sú len niektoré z otázok, na ktoré počas Tvorivých dielni s hlinou postupne získavate odpovede.  V cene workshopov sú názorné ukážky, prednáška, rôzne techniky práce s hlinou, glazovanie, materiál - hlina, glazúry, pomôcky, keramický výpal a doručenie vypálenej keramiky. Všetko za odbornej účasti keramikára.

Ponuka platí na celý kalendárny rok pre základné školy, špeciálne školy, stredné školy a gymnáziá.

Využite naše kontaktné údaje a rezervujte si termín!

Workshop trvá približne 2 vyučovacie hodiny, minimálny počet účastníkov je 20. Počas dňa sa môžu na danej škole uskutočniť aj viaceré workshopy v nadväzujúcom slede. Na priestor nie sú špeciálne nároky. Bežne prebieha workshop v triede.  Lavice sa usporiadajú tak, aby sa všetkým deťom pracovalo čo najlepšie. Na lavice sa dá plátno, ktoré prinesieme a na ktorom deti budú s hlinou pracovať. Je dobré, ak deti majú nejaké pracovné oblečenie (tričko, zásteru, plášť, ...), aby sa nezašpinili.

Workshop začína teoretickou časťou, kde keramikár rozpráva o hline, o rôznych pracovných technikách, používa pritom názorné ukážky. Deti potom dostanú hlinu a vyrobia si svoj vlastný hlinený výrobok. Môžu použiť predchádzajúce návody keramikára alebo pracovať podľa svojej fantázie. V prípade záujmu je možné dopredu sa dohodnúť na vyhotovení konkrétneho predmetu podľa želania, napr. darček ku konkrétnemu výročiu, alebo udalosti. Samozrejme všetko je potrebné prispôsobiť veku a schopnostiam detí. Záleží aj na tom, či je to ich prvý kontakt s hlinou alebo už nejaké skúsenosti s hlinou majú.

Pozri Fotodokumentáciu z realizácie keramických dielní 

v roku 2013 

v roku 2012

archív podujatí

 
< Prev   Next >