Piece by piece Print E-mail
Image
PIECE BY PIECE / PETER SMIK / Kaštieľ Smižany
4. dec. 2013 - 20. jan. 2014, OKC Smižany - Kaštieľ,  Tatranská 105
prac. dni: 8:00 do 16:00

Vernisáž: Utorok, 3.dec.2013 o 16:00


Image

pozvánka

Výstava sklenených obrazov Petra Smika a keramických objektov jeho žiakov: Tili Ištoková, Grétka Ištoková, Emka Kolesárová, Evka Burdová, Adam Burda, Marco Lukas Schutz, Emka Lavríková, Dagmar Wikarská, Juraj Liška.

"Tento rok som viac ako po iné roky pracoval s deťmi. Každé z týchto detí má svoje sny a túžby, s ktorými sa „kúsok po kúsku“ vyvíja, rastie a jeho sny rastú s ním. Ten odraz detských túžob, malých tajomstiev sa zrkadlí aj v očiach rodičov a nás dospelých. Nikto z nás sa nezbaví týchto malých tajomstiev, ktoré rastú s nami (kúsok po kúsku). Na obrazoch z taveného skla sa snažím zobraziť (kúsok po kúsku) fragmenty túžob, hračiek detí, ale i nás dospelých detí. Šteklivá, lesklá spomienka na detstvo, číri pohľad cez okno na to, čo už nie je, ale stále zostáva ako „kúsok po kúsku“ v nás." (peter smik)
Privítanie hostí: Mgr. Dana Cvengrošová, riaditeľka Obecného kultúrneho centra
Program: Vlado Vaľko, básnik, recitátor, herec divadla Commedia a žiaci hudobného odboru ZUŠ Smižany: Michal Repaský - žiak pani učiteľky A. Faixovej a Júlia Pľutová - žiačka pána učiteľa M. Mikolaja
Za obec Smižany: starosta Ing. Michal KotradyKurátor výstavy: Miro Pollák

foto - OKC Smižany
 
Next >