Tvorivý ateliér pre znevýhodnené deti Print E-mail

Október 2013


Projekt bol realizovaný v spolupráci so Špeciálnou základnou školou Spišská Belá v mesiaci október 2013 formou týždenného kreatívneho ateliéra. Program ateliéra bol zameraný na spoznávanie a rozvíjanie tvorivých zručností, schopností, talentu a podporu sociálnej inklúzie detí s mentálnym postihnutím.

Experimentovanie s keramickou hmotou, glazovanie, dekorovanie a zdobenie keramiky
Deti si vyskúšali prácu keramikára, experimentovali s rôznymi keramickými materiálmi, hlinou, glazúrami. Vyskúšali si modelovanie z voľnej ruky, ale aj točenie na hrnčiarskom kruhu, zdobenie, dekorovanie a konečnú úpravu svojich výrobkov rôznofarebnými glazúrami.

Chvíľky čakania počas keramického výpalu sme si spríjemnili hrabaním lístia. Potom už prišiel moment prekvapenia a radosť z hotových keramických dielok.


Sklenená mozaika

Deti pracovali na sklenenej mozaike. Práca zahŕňala výtvarný návrh, rezanie, štiepanie, skladanie a lepenie rôznofarebného mozaikového skla do výslednej mozaiky.


Vitráž
Súčasťou kreatívneho týždenného pobytu v tvorivom ateliéri bolo aj experimentovanie s originál vitrážovými technikami, tiffany technikami pomocou kovovej pásky, vitrážového skla a cínu. 
< Prev   Next >